Benim Hocam KPSS 2020 11 Android Mod APK

Benim Hocam KPSS 2020 11 Android Mod APK

Description of Benim Hocam KPSS 2020

There are many people who want to have Benim Hocam KPSS 2020 Mod APK Full for android. On Play store, the app have more then 100,000+ installs. More then 17968 people have voted for the app. You can even run this app in Android 5.0+ and Upper. The App updated last on 2020-01-26. The App is published with version 11. The Ratings of the App is of 10.

Arkadaşlar merhaba,

2016 yılından beri Benim Hocam Mobil Uygulaması adı altında KPSS sınavına hazırlanan adaylarımız için elimizden geldiğince hizmet vermeye çalıştık.

Siz değerli öğrencilerimizin yoğun isteklerine kayıtsız kalamadık ve sizlerden gelen yoğun talepler üzerine uygulamamızı yeniledik ve hizmetinize sunduk.

Benim Hocam KPSS 2020 uygulamasında sizleri ne tür özellikler bekliyor gelin hep birlikte değerlendirmeye çalışalım.

1) Benim Hocam YouTube Kanalı Entegrasyonu:

Benim Hocam YouTube Kanalında bulunan KPSS GK-GY, EĞİTİM BİLİMLERİ, ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ ve KPSS A GURUBU sınavları ile ilgili olarak eklenmiş olan tüm videolarımıza mobil uygulamamız üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. YouTube Kanalımıza alternatif olarak tüm videolarımız kategorize edilmiş olarak uygulamamıza eklenmektedir.

Ayrıca tamamlamış olduğunuz videoları izledim olarak işaretleyerek ders tamamlama durumuzu uygulamamız üzerinden takip edebilirsiniz.

2)Videolara Entegre Ders Notu Ekleme Özelliği:

İzlemiş olduğunuz tüm ders videolarının altına video esnasında hocalarımızın önemli olarak vurguladığı yerleri not alarak kaydedebilirsiniz. Kaydetmiş olduğunuz notlara daha sonra tekrar uygulamamız üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Bu notlara ayrıca Ders notlarım bölümünden de erişim sağlayıp gerekli ekleme ve düzenlemeleri yapabilirsiniz.

3)Ücretsiz Test Modülü:

2020 yılı takipçilerimize özel yayın evimiz tarafından sunulmuş ücretsiz testlere uygulamamız üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Her geçen gün uygulamamıza yeni testler eklenerek sizlere dinamik bir test ortamı hazırlanmıştır.

4)Sınav Geri Sayım Sayacı:

Uygulamamızın ana sayfasına sizler için geri sayım sayacı eklenmiştir. Buradan hazırlanmakta olduğunuz sınavı seçerek hedefinize ulaşmaya kaç gün kaldığını takip edebilirsiniz.

5)Bilgi Kartları Bölümü:

Bilgi kartları bölümünde siz değerli kullanıcılarımız için iki ayrı bölüm oluşturulmuştur.

a) Hazır Bilgi Kartları:
Yayın evimiz tarafından özenle hazırlanmış bilgi kartları ders ders kategorize edilerek hizmetinize sunulmuştur. Flash kart şeklinde hazırlanmış olan bilgi kartları boş zamanlarınızı verimli geçirebilmek için birebirdir. Dilerseniz arkadaşlarınız ile soru cevap yaparak bilgi kartı çalışmalarınızı daha verimli hale getirebilirsiniz.

b) Kişisel Bilgi Kartları:
Kişisel bilgi kartları, Hazır bilgi kartları kategorisinde bulunan içeriklerden önemli gördüklerinizi kişisel bilgi kartlarınıza ekleyerek sadece belirlemiş olduğunuz bilgilere çalışma imkanı sağlamaktadır. Dilerseniz daha sonra bu kartları kişisel bilgi kartlarınızdan çıkarabilirsiniz.

Ayrıca gün içerisinde gelen bildirimlerde kişisel bilgi kartlarımıza ekleyebilirsiniz.

6)Bildirim Sistemi:
Evet arkadaşlar uygulamamızın en önemli kısmını bildirim sistemi oluşturmaktadır. Gün içerisinde yayın evimizin alanında uzman kadrosu tarafından sizler için özenle hazırlanmış bilgiler günün belli saatlerinde sizlere uygulamamızın bildirim kanalı sayesinde sizlere iletilecektir. Gönderilmiş olan bu bilgiler sizler için çok faydalı olacağını düşündüğümüz bilgilerdir.

Bu içeriklere daha sonrada erişim sağlayabilmek için muhakkak bildirimi açmanız ardından ilgili kategoriyi seçerek kaydet butonuna basmanız gerekmektedir.
Böylece kaydetmiş olduğunuz içerik seçmiş olduğunuz kategoriye göre “Kişisel Bilgi Kartlarım” bölümüne kayıt olacaktır. Daha sonra bu bilgiye dilediğiniz zaman erişim sağlayabilirsiniz.

Son olarak uygulamamız içerisindeki reklamlardan bahsetmek gerekirse reklamlardan elde edilen gelirler daha önce olduğu gibi yine uygulamamızın devamlılığı ve performansının artırılması için kullanılacaktır.

Destekleriniz ile Benim Hocam KPSS 2020 uygulamasını her geçen gün daha verimli hale getirmek için çalışmalarımıza durmaksızın devam edeceğimizden şüpheniz olmasın.

Unutmayın Benim Hocam Senin Başarın….
Hello friends,

Since 2016, we have tried to serve as much as we can for our candidates preparing for KPSS exam under the name of My Teacher Mobile Application.

We could not remain indifferent to the intensive requests of our dear students and we renewed our application upon the intense demands from you and offered to your service.

What kind of features are waiting for you in my teacher KPSS 2020 application, let’s try to evaluate together.

1) My Teacher YouTube Channel Integration:

My Teacher YouTube Channel KPSS GK-GY, EDUCATIONAL SCIENCES, TEACHING FIELD KNOWLEDGE and KPSS A GROUP related to the exams you can access all the videos added through our mobile application. As an alternative to our YouTube Channel, all our videos are categorized and added to our application.

You can also follow the completed course by checking the videos you have completed as watched.

2) Integrated Course Notes to Videos Feature:
 
You can record the places that our instructors emphasize as important during the video below all the course videos you have watched. You can access the notes you have saved through our application again later. You can also access these grades from the My course notes section and make the necessary additions and edits.

3) Free Testing Module:

You can access the free tests offered by our private publishing house for 2020 followers through our application. By adding new tests to our application day by day, a dynamic test environment is prepared for you.

4) Exam Countdown Timer:

Countdown timer has been added to the main page of our application. You can track the number of days left to reach your destination by selecting the exam you are preparing for.

5) Information Cards Department:

In the information cards section, two separate sections have been created for our valuable users.

        a) Ready Information Cards:
        The information cards prepared carefully by our publishing house are categorized and presented to your service. Information cards prepared in the form of flash cards are perfect for spending your free time efficiently. If you wish, you can make your information card work more efficient by answering questions with your friends.
       
        b) Personal Information Cards:
        Personal information cards provide you with the opportunity to work with only the information you have identified by adding the important contents of the information cards category to your personal information cards. You can then remove these cards from your personal information cards.
   
        You can also add to our personal information cards in the notifications received during the day.

6) Notification System:
Yes friends, the most important part of our application is the notification system. The information prepared carefully for you by our expert staff in the field of our publishing house will be communicated to you at certain times of the day thanks to the notification channel of our application. This information is very useful to you.

To access these contents at a later time, you must open the notification and then select the relevant category and press the save button.
Thus, the content you have saved will be registered in the “My Personal Information Cards” section according to the category you have selected. You can then access this information at any time.

Finally, if we need to mention the advertisements within our application, the revenues obtained from the advertisements will be used to increase the continuity and performance of our application as before.

With your support, I have no doubt that we will continue our efforts to make KPSS 2020 more productive every day.

Remember, my teacher, your success ….
Video açılmama sorunu giderildi.

App Information of Benim Hocam KPSS 2020

App Name Benim Hocam KPSS 2020
Package Name com.benimhocam.kpss
Version 11
Rating ( 17968 )
Size 41.4 MB
Requirement Android 5.0+
Updated 2020-01-26
Installs 100,000+
Category Apps, Education

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *